Poprzedni temat «» Następny temat
Kryzys 2013
Autor Wiadomość
RerrieR 

Wysłany: 2013-07-22, 19:58   Kryzys 2013

Jak dla mnie w obecnej chwili nasz PBF przeżywa kryzys, który konkretnie cofa to forum w rozwoju i prowadzi do negatywnych zjawisk. Zarejestrowałem się ostatnio na innym PBFie pod innym nickiem o tej samej tematyce i podobnej nazwie btw. I wiecie co? Tutaj brakuje aktywności stopniowo każdy widzi coraz mniej nicków. Nie dziwię się większości, iż odchodzi od nas bo tu prawie nic się nie dzieje. Gracze niemal się ze sobą nie crossują co jest standardem gdzie indziej. Ja rozumiem, że taki mamy format rozgrywka nastawiona indywidualnie każdy sobie rzepkę skrobie ale to nie spaja społeczności. Spada u nas regularność MG co w połączeniu z brakiem crossowania się powoduje, że w zasadzie prawie nie ma po co się logować. Jakiś czas temu Eizo napisał, że gdzieś wsiąkłem ale po prostu nie miałem powodu by się logować. Mało kto z nowicujszy ma tak anielską cierpliwość by oczekiwać na posty tygodniami a nawet miesiącami to sprawia, iż przygody stoją w miejscu. Bardzo demotywującym czynnikiem jest brak płynności co odstrasza nowych i tak od dawna nie ma nikogo, któremu pękłaby bariera 10 stron stoimy gwardią z czasów mojeforum.net I zaczyna się błędne koło brak nowych to brak świeżości, MG z zapałem będących w stanie uciągnąć kolejnych żółtodziobów. Nie mamy planu w przypadku nagłej nawałnicy nowych. 90% MG obecnych nikogo już nie przyjmie a poza przygodą nie ma eventów na poważnie i mniej poważnie nie ma nic co by spajało społeczność. W zasadzie możnaby zamknąć rejestrację bo 99% obecnych to weterani, których trzymają doświadczenia. Ciekaw jestem jakie zdanie ma tu Administracja i reszta?

Ale mi Football Manager zrył banię swoim autohumorem szacun dla twórców!

A tak reaguję gdy ktoś mnie zawiedzie mimo, iż zwykle jestem zrównoważony!

Link do Dziennika Postaci tam jest całe info o moim bohaterze

Mój zespół obecnie:

Kate Sayuki 

Wysłany: 2013-07-24, 00:44   

Odkąd pierwszy raz zarejestrowałam się na cs to byłam zdania, że takie crossy by się przydały. Zawsze wszyscy byli tak negatywnie na nie nastawieni, że po prostu się nie odzywałam w tej sprawie. Mnie, jako graczowi, też brakowało czegoś takiego. A eventy? Poza loteriami czy turniejami nie odnotowałam nic innego, ale narzekać każdy może, więc nie wypowiem się w tej sprawie ze względu, że sama niewiele robię.

Omega 

Wysłany: 2013-07-24, 10:38   

Cóż. Powiem to w ten sposób: inne fora pokemonowe mają naprawdę krótką żywotność, ponieważ stawiają wszystko na zadowolenie użytkowników poprzez obdarowywaniem ich wszystkim tym, co chcą. Na dziesiątej stronie (pisząc po dwa zdania w poście) gracz posiada już sześć pokemonów, prawie każdy przeszedł ewolucję do ostatniego stadium i wygrał właśnie czwartą odznakę. Dlaczego nie ma za dużo konkursów? Ponieważ prawie każdy z nich ma w puli nagród jakiegoś pokemona. Można by rzec, że stawiamy w większości na przygodę, niż na prawdziwą kolekcję stworków i to nas wyróżnia na tle pozostałych PBF'ów. Inną rzeczą jest to, że niektórzy MG wchodzą naprawdę rzadko lub też stawiają wysoko poprzeczkę nowemu graczowi. Niestety, ale znaczna większość społeczności (zwłaszcza gimnazjalistów lub licealistów) nie jest mistrzami pióra. Ile razy się zdarzyło, że początki bywały naprawdę ciężkie, a później styl danego osobnika w taki sposób się rozwiną, że aż miło prowadzić mu przygodę? Jakiś przykład? Moja osoba, która pisała po pięć-sześć zdań w poście, zaś teraz "umiem" określić swoją postać jak i jej spostrzeżenia, no ale to inna bajka. Wydaje mi się, iż brakuje nam świeżej krwi. Stara ekipa podtrzymuje sam szkielet, jednak potrzebna nam odpowiednia obudowa tego wszystkiego. Najgorszym faktem staje się brak informacji na temat danego gracza, który chce zasilić szeregi MG. Trudno powiedzieć, czy ten człowiek będzie odpowiednio sprawować się na tym stanowisku i czy nie da nogi pod natłokiem graczy, pod warunkiem że takowi się pojawią. Eventy można zrobić, jednak problem polega na nagrodach, które nie będą polegać na rozdawaniu tylko i wyłącznie pokemonów, a też nie każdy chce dostać jakiś przedmiot. Konkurs poetycki, na opowiadanie, na najlepszy rysunek... to wszystko było, zwłaszcza że w taki sposób można zdyskwalifikować osoby o dobrym pomyśle a słabym wykonaniu danej pracy. W ten sposób się zniechęca do siebie nowych graczy. Chyba, że się zrobi osobne rangi: zaawansowany pisarz/malarz, początkujący pisarz/malarz i wtedy sam uczestnik zadecyduje do której grupy należy. Crossowanie się innych również może należeć do ryzykownych, pod warunkiem że nie zostanie to odpowiednio kontrolowane. A samo naskakiwanie na kogoś bez powodu jeszcze nikomu nie pomogło w życiu. Zastanawiam się tylko, cóż Admini mają do powiedzenia na ten temat? ...Dziwne... będąc na tak "dziecinnym" forum o tematyce pokemon, poruszamy naprawdę poważne tematy. O.O

Aria 

Wysłany: 2013-07-24, 11:16   

Ja osobiście grałam na dwóch innych forach. Pierwsze po miesiącu "zakładało się" od początku pod innym adresem. Po co? Żeby przyciągnąć nowych graczy, aczkolwiek przeszli tam starzy gracze i miejsca z góry zostały pozajmowane. Moja MG odpisywała rzadko pomimo codziennego, dość długiego siedzenia na forum. Drugie posiadało tematy osobno z lidereami, osobno z safari i centrum pokemon. Dlaczego? Walka z liderem odbywała się poprzez jakiegoś tam nieznanego MG, aby narzucić graczu ile musi mieć pokemonów, żeby stawać w szranki z liderem, jaki lvl (bo forum było całe na systemie levelowym), plus gracz musiał odpisywać w terminie, ponieważ dzień zwłoki kończył się przegraniem pojedynku i zaczęciem od początku... Safari służyło do łapania stworków na systemie "strona XXX" -> "Ocean", Strona 1 - Łąka, co trzy dni realne... tymczasem w centrum siedziały pokemony do adopcji lub ewentualnie oddania tego nielubianego, wystarczyło napisać ładny argument dlaczego ten poczek i tadaam! Prócz tego mój skromny MG olał prośbę o wybór startera spośród trzech trawiastych koleżków, pomylił atak absorbcji z czymś zupełnie innym.
W obu przypadkach przenosiny okazały się zupełnie niemożliwe, ponieważ MG przyjmowali na kark nawet po 7 graczy.

Druga sprawa... Byłam zwykłym graczem, MG, junior adminem, adminem... i widziałam jak CS się zmienia. Wprowadzaliśmy wiele pomysłów, które później okazały się fiaskiem. Kto o tym decydował? Oczywiście gracze, ponieważ część wcale nie była zainteresowana tematem albo znikała blokując wątek.
Eventy występowały kiedyś na starej wersji forum, gdzie tematyka nie musiała dotyczyć tylko pokemonów. Żyłeś sobie w jakimkolwiek świecie. Nawet sama miałam pomysł. Aczkolwiek później Rerr poprowadziłeś Hiden i Andeli Eventa, gdzie jedna osoba zablokowała cały wątek poprzez zupełne zniknięcie ^.^ Może byłoby inaczej, gdyby Event związany z pokami miał minimalny wpływ na przygodę? Choć przyznaję, że raz na jakiś czas ktoś, coś takiego mógłby poprowadzić. Skorzystaliby na pewno ci, którzy siedzą na forum mimo wakacji, a ich MG/gracze powyjeżdżali :D
Krzyżowanie przygód przecież istnieje na tym forum,ale większość zależy od danego MG. Przecież Rerr sam łączyłeś przygody Hirokiego oraz Evera co później wyszło nijako, ponieważ jeden z nich zrezygnował. Omega także złączył przygodę Ekkusu oraz Deviola. Sumizome także posiada dwójkę w jednym wątku. Tutaj chodzi wyłącznie o to, że jedna osoba może zablokować cały wątek. Szczerze? Też myślałam nad połączeniem wątków graczom... Jednak większość siedziała w zupełnie różnych regionach. Akira - Kanto, Omega - Jotho... Najlepsze wyjście to... Teleport? Stworzenie nowego świata? Połączenie w snach?
Mieliśmy przecież także dzięki twojemu pomysłowi super kafejkę. Wszyscy mogli gadać ze wszystkimi i ewentualnie zaproponować walkę na arenie. Skończyło się ignorowaniem niektórych piszących, przechodzeniem do nowych wątków, nie wiadomo jakimi super walkami mimo upomnień Eizo... Plus poziom pisarski niektórych osób znacznie się różni. Jedni piszą całe strony A4, bo inaczej nie umieją... inni tylko 15 linijek w wordzie. Jedni wolą pisać o pogodzie, stroju, humorze postaci itp... inni wolą zachować dynamiczną rozgrywkę i przeć do przodu bez takich piredołowatych szczegółów.

Ja tam mogłabym głosować za ponownym wprowadzeniem eventów, aby zachęcić młodych ludzi do podjęcia wyzwania jako MG. Nie krzywdziłoby to graczy będących u np. mnie, którzy przybyli tutaj po czysto pokową rozgrywkę. Graliby sobie normalnie u mnie oraz tam, żeby spróbować czegoś innego. Przynajmniej jeśli delikwent stwierdzi, że funkcja MG go przerasta bądź zwyczajowo zniknie, to główna gra pozostaje. Nowy system oceny zakładałby też częstsze odpisy od gracza/MG niż w normalnym teście...
Jestem także za przywróceniem tematu, gdzie każdy trener mógłby pogadać z każdym. Jednak tym razem należałoby to naprawdę dopracować. Nie żadna samowolka czy coś... Dać kilku osobom uprawnienia do moderowania wątku itp. Ustalić jakąś średnią odpisów, czego wolno, czego nie wolno... Mnie tam obojętne, ponieważ ja jako MG daje nawiązania do turniejów ogólnoforumowych. Przykładowo Omega spotkał dziewczynę wyglądem podobną do mojej postaci. Wspomniał o Arii, a ja sama nie protestowałam. Przecież mógł sobie walczyć kiedyś tam, gdzieś tam mając obecny team...

Co do forum... Powinniście się cieszyć, że przetrwało już tyle lat. Zazwyczaj forum o tematyce pokemon, naruto, bleach, harry potter wytrzymują najdłużej rok albo nawet krócej. Dlaczego? Właśnie dlatego, że gracz dostaje zbyt wiele na starcie. Drużyna marzeń, wysokie staty, mistrzostwo w sztukach walki... a potem co takiego MG ma robić w przygodzie? Dostajesz kilka misji, ale jako uber koks raczej wykaszasz wszystkich i koniec... Potem rozgrywa robi się zwyczajnie nudna. Niestety... bum na dane anime/film właśnie na tym polega. Ludzie CHCĄ BYĆ jak główny bohater. Później szybko ekipa się wykrusza i zostają jedynie ci co chcą grać, żeby grać... ^.^ Dodatkowo powstaje jednocześnie około 20 for równocześnie i po tygodniu padają jak muchy, bo zabrakło koordynacji, zarządzania, uzupełniania wątków...
A co do konkursów/turniejów/zgadywanek - faktycznie nowych graczy przyciąga mniej więcej otrzymanie nowego pokemona, nadzwyczajnej rzeczy, której w przygodzie zazwyczaj dostają egzemplarz x 1. Jednak kurczę... Eizo przy pierwszym podejściu turnieju oraz przy drugim wolał dać ludziom swobodę odpisywania. Ja tymczasem przestrzegałam ściśle regulaminu... trzy dni - odpadasz. Turniej koordynatorski podszedł sprawnie, trenerskie przeciągają się niemiłosiernie blokując inne podobne pomysły. Zagadki i konkursy raczej mają jasno określone zasady, można je realizować niezależnie od sytuacji. Dawno nawet nie było jakiegoś dobrego... Jak już kiedyś wspominałam najwięcej wymyślał Omega i Menory, czasem inni gracze.

Ja obawiam się jednego z tymi pomysłami typu czego brakuje... Ktoś kiedyś zaproponował ogólnoforumowy pokedex... wszyscy jak jeden mąż przyklasnęli, zaoferowali swoją pomoc iiii... pomysł umarł w zarodku. Później proponowaliście walki przez czat, przetestowaliście, udowodniliście, że tak będzie szybciej, ekonomiczniej iiii.... do tej pory czat nie został zaprezentowany graczom, MG.
Są pomysły? Okej! Super, świetnie! Nareszcie powiew świeżości... Jednak jeśli wiecie, że zabrakło wam czasu bądź macie problemy z rozpisaniem pierwszego warjantu... poproście kogoś kompetentnego o pomoc. Ewentualnie wybierzcie dwie lub jedną osobę, które ten czas posiadają. Ja sama podjęłam się napisania Wysp Pomarańczowych i powoli zmierzam do końca. Gdyby to był region startowy... to pewnie byśmy zostali wyróżnieni spośród innych for. Mamy też budującą się Unovę ^.^

Omega 

Wysłany: 2013-07-24, 13:18   

Zrobiłaś Wyspy Pomarańczowe, prawda, a co z PokeSzkołą? Podobnie jak z PokeDex'em i innymi działami tego typu, niestety pomysł rozpłynął się we mgle. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na proste pytanie: Komu bardziej zależy na tym forum? Jeśli wszystkim i chcemy je utrzymać za wszelką cenę (bez przesady), to ruszmy czerepami.

Ario, wszystko fajnie to rozpisałaś, jednak chciałbym zwrócić Tobie uwagę na jakiekolwiek prowadzenie działów/konkursów/eventów i turniejów. Połowicznie przedstawię sytuację na moim przykładzie. Jakiś rok... dwa lata temu wpadłem na pomysł ze zrobieniem ogólno-forumowego konkursu o wdzięcznej nazwie "Idziemy na ryby". (informacja dla tych którzy o tym nie słyszeli: Chodziło o łowienie wodnych pokemonów ze zbiornika wodnego oraz ich chwytanie. Wodne stwory musiały być w pomysłowy sposób osłabione przez wybranego przez Ciebie towarzysza z drużyny.) Propozycja przeszła pozytywnie przez Adminów i nadszedł czas realizacji. Początki były fajne i ciekawe, ponieważ taki rodzaj rozgrywki był dla mnie nowością. Z każdym kolejnym postem było coraz trudniej, ponieważ funkcja mi przydzielona mnie przerastała. Chodziło tutaj o samo doświadczenie w prowadzeniu takich wydarzeń. I są dwa wyjścia tutaj: taki organizator może po prostu paść z wycieńczenia i nie wrócić później na forum, lub też poprowadzić rozgrywkę do końca tak jak powinna ona wyglądać. Cóż... chcąc nico ułatwić sobie sprawę, wszyscy zgromadzenia rzucili wędki, próbując uratować sobie skórę poprzez walkę z gigantycznym smokiem. Później było "Postaw na swoim". Doświadczenie było nieco większe, jednak do końca nie został zrealizowany cały plan. Co z tego? Nie chcę się tutaj przechwalać, ale mogę śmiało powiedzieć że tamte czasy były o wiele lepsze. Pomysłów było mnóstwo, ludziom się podobało i był git. Teraz, kiedy masz ochotę trochę podziałać w jakimś kierunku, to musisz przebić się przez Adminów, którzy nie zawsze muszę Tobie odpisać od razu. Czasami jest już troszeczkę za późno... aczkolwiek jest możliwość zrobienia czegoś na własną rękę, licząc się z konsekwencjami w postaci upomnienia za samowolkę. Potrzebny jest człowiek, który jest cały czas na forum i będzie zbierać pomysły innych graczy na event'y oraz je realizował. W ten sposób można by to trochę push'nąć.
Noctowl Moonlight Air Slash, Peck, Hypnosis, Confusion, Reflect, Echoed Voice
Meganium Taiyo Tackle, Vine Whip, Magical Leaf , Poison Powder, Reflect, Body Slam
Pupitar Tetra Bite, Sandstorm, Rock Slide, Scary Face, Dark Pulse
Flaaffy Bella Tackle, Growl, Thunder Shock, Cotton Spore, Elektro Ball
Ledyba Iris Tackle, Supersonic, Comet Punch
Sneasal Shadow Ice Punch, Quick Attack, Scratch, Faint Attack, Icy Wind
Eevee MorganaTackle, Quick Attack, Bite, Swift, Sand Attack
Croconaw Dundee Scratch, Water Gun, Bite, Rage, Bubble Beam
Charmander Lizardon Scratch, Growl, Ember, Smoke Screen, Metal Claw(35%)
Venipede ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Zwycięstwa|Remisy|Przegrane=7|5|2
Odznaki: [.] [.] [.] [.] [.]
Dni podróży: 15

DZIENNIK PRZYGÓD + Ekwipunek

Do otrzymania: , HM03 Surf, , , TM02 Dragon Claw, Orange Island, TM79 Dark Pulse, , , /

Curse me, hate me, hurt me, kill me

Dante 

Wysłany: 2013-07-24, 19:50   

ZAZNACZAM: Post nie ma nikogo obrazić, ani nie jest do nikogo kierowany. To tylko moje wnioski z obserwacji podczas wielu lat grania w PBF.

Nie będę dużo się rozpisywał, bo jestem tutaj nowy. Grałem jednak na wielu forach o różnych tematykach i upadały one jedynie przez dwie rzeczy:
1. Brak wolnych miejsc dla nowicjuszy
2. Brak regularnych i częstych odpisów od MG
Gracz irytuje się kiedy nie ma od jakiegoś czasu postu. Chce rozwijać swoją przygodę i swoją postać, ale kiedy wchodzi już któryś dzień w rzędu po dwa razy na dobę i ciągle widzi że MG nie odpisuje to wtedy się irytuje i odchodzi na bardziej uczęszczane forum. Niestety to też błąd bo wiadomo nie każdy jest dzieckiem internetu i sterczy w nim cały żywot, ale nie piszemy tutaj odpisów na 1-2 strony A4 jak na niektórych PBF wiec jeżeli gracz lub MG już jest na forum i przeważnie gracz widzi że jego MG jest na forum nawet godzinę, a nie potrafi mu odpisać no to wtedy się irytuje. DLATEGO gracze odchodzą bo nie mogą swobodnie i w miarę regularnie ciągnąć rozgrywki. Takie moje doświadczenie jako MG (gdy studia i matura czasami zajmowały za dużo czasu) i jako gracza kiedy okazało się po tygodniu czekania że tak naprawdę MG mnie olał i nie mam co liczyć już na odpis :P

Co do wolnych miejsc na pewno znajdą się za jakiś czas nowi MG... Sam planuję startować w przyszłości jak trochę się rozpiszę już u siebie w przygodzie itp. ;)

A jeżeli chodzi o integrację to wystarczy częstsze siedzenie na forum nawet robiąc coś innego. Kiedy potencjalni przyszli użytkownicy widzą dużo ludzi zalogowanych wiedzą, że forum żyje: takie oszukiwanie ludzkiego umysłu a dodatkowo zawsze można co te 20 -30 minut wejść jak ktoś robi coś na kompie lub w pokoju bo głównie forum żyje dzięki rozwojowi sytuacji i rozmów na SB .... TAK SB to tutaj kształtują się forumowe znajomości itp i jest prawdziwa zabawa kiedy nie ma się do kogo odezwać nudząc się w domu ;)

JEdnak mnie poniosło i się rozpisałem ;) Bywa... :P

RerrieR 

Wysłany: 2013-07-25, 11:11   

Omega napisał/a:

Ario, wszystko fajnie to rozpisałaś, jednak chciałbym zwrócić Tobie uwagę na jakiekolwiek prowadzenie działów/konkursów/eventów i turniejów. Połowicznie przedstawię sytuację na moim przykładzie. Jakiś rok... dwa lata temu wpadłem na pomysł ze zrobieniem ogólno-forumowego konkursu o wdzięcznej nazwie "Idziemy na ryby". (informacja dla tych którzy o tym nie słyszeli: Chodziło o łowienie wodnych pokemonów ze zbiornika wodnego oraz ich chwytanie. Wodne stwory musiały być w pomysłowy sposób osłabione przez wybranego przez Ciebie towarzysza z drużyny.) Propozycja przeszła pozytywnie przez Adminów i nadszedł czas realizacji. Początki były fajne i ciekawe, ponieważ taki rodzaj rozgrywki był dla mnie nowością. Z każdym kolejnym postem było coraz trudniej, ponieważ funkcja mi przydzielona mnie przerastała. Chodziło tutaj o samo doświadczenie w prowadzeniu takich wydarzeń. I są dwa wyjścia tutaj: taki organizator może po prostu paść z wycieńczenia i nie wrócić później na forum, lub też poprowadzić rozgrywkę do końca tak jak powinna ona wyglądać. Cóż... chcąc nico ułatwić sobie sprawę, wszyscy zgromadzenia rzucili wędki, próbując uratować sobie skórę poprzez walkę z gigantycznym smokiem. Później było "Postaw na swoim". Doświadczenie było nieco większe, jednak do końca nie został zrealizowany cały plan. Co z tego? Nie chcę się tutaj przechwalać, ale mogę śmiało powiedzieć że tamte czasy były o wiele lepsze. Pomysłów było mnóstwo, ludziom się podobało i był git. Teraz, kiedy masz ochotę trochę podziałać w jakimś kierunku, to musisz przebić się przez Adminów, którzy nie zawsze muszę Tobie odpisać od razu. Czasami jest już troszeczkę za późno... aczkolwiek jest możliwość zrobienia czegoś na własną rękę, licząc się z konsekwencjami w postaci upomnienia za samowolkę. Potrzebny jest człowiek, który jest cały czas na forum i będzie zbierać pomysły innych graczy na event'y oraz je realizował. W ten sposób można by to trochę push'nąć.

Byłem wielkim fanem "Idziemy na ryby". Tak właśnie moim zdaniem powinno wyglądać crossowanie się graczy. Takie wątki powinny być imo standardem to mogłoby przyciągnąć na stałe większą ilość osób bo oprócz zwyczajnych przygód gdzie MG odpisuje rzadziej lub częściej nasz gracz ma jeszcze inne miejsce gdzie może dać upust swojej kreatywności.
Właśnie konserwatywność i niechęć do zmian blokuje nowe możliwości nie ma jak
rozpocząć swobodnie przygód wieloosobowych bo takowe są tylko po akceptacji przez Adminów. Nowe Eventy również by się przydały bo poprzez to coś by się działo bo obecnie nie dzieje się tu zbyt wiele tak po prostu.

Aria napisał/a:

Jestem także za przywróceniem tematu, gdzie każdy trener mógłby pogadać z każdym. Jednak tym razem należałoby to naprawdę dopracować. Nie żadna samowolka czy coś... Dać kilku osobom uprawnienia do moderowania wątku itp. Ustalić jakąś średnią odpisów, czego wolno, czego nie wolno... Mnie tam obojętne, ponieważ ja jako MG daje nawiązania do turniejów ogólnoforumowych. Przykładowo Omega spotkał dziewczynę wyglądem podobną do mojej postaci. Wspomniał o Arii, a ja sama nie protestowałam. Przecież mógł sobie walczyć kiedyś tam, gdzieś tam mając obecny team...

Również jestem za to jest nas 2-ch.

Aria napisał/a:

Co do forum... Powinniście się cieszyć, że przetrwało już tyle lat. Zazwyczaj forum o tematyce pokemon, naruto, bleach, harry potter wytrzymują najdłużej rok albo nawet krócej. Dlaczego? Właśnie dlatego, że gracz dostaje zbyt wiele na starcie. Drużyna marzeń, wysokie staty, mistrzostwo w sztukach walki... a potem co takiego MG ma robić w przygodzie? Dostajesz kilka misji, ale jako uber koks raczej wykaszasz wszystkich i koniec... Potem rozgrywa robi się zwyczajnie nudna. Niestety... bum na dane anime/film właśnie na tym polega. Ludzie CHCĄ BYĆ jak główny bohater. Później szybko ekipa się wykrusza i zostają jedynie ci co chcą grać, żeby grać... ^.^ Dodatkowo powstaje jednocześnie około 20 for równocześnie i po tygodniu padają jak muchy, bo zabrakło koordynacji, zarządzania, uzupełniania wątków...

Nie zrozumcie mnie źle nie atakuję formatu tego forum, tempa w jakim przygody się rozwijają nie jest on doskonały ale lepszego nie wymyślono. Chodzi o to, że z płynnością niektórych MG CS'a gracz czeka dłuuuuuugo na jakikolwiek rozwój akcji a nie ma nic innego w ofercie od naszego PBF'a i sfrustrowany odchodzi. Nie każdy musi odpisywać co 5 dni wiadomo ale powinniśmy mieć coś co przyciągnie świeże Nicki na dłużej właśnie jakieś Crossy, Turnieje, Eventy bo ludzie mają ograniczoną cierpliwość. A byłem jeszcze przed CS'em na PBF gdzie na wstępie dostałem promocyjnie Palkię obok Dratiniego i co tydzień było losowanie wykozaczonego poka. TO było przegięcie moglibyśmy co nieco poluzować z dojrzewaniem do odznak ale bez przesady mi się umiarkowanie podoba ta prędkość z jaką prujemy do przodu.

Aria napisał/a:

A co do konkursów/turniejów/zgadywanek - faktycznie nowych graczy przyciąga mniej więcej otrzymanie nowego pokemona, nadzwyczajnej rzeczy, której w przygodzie zazwyczaj dostają egzemplarz x 1. Jednak kurczę... Eizo przy pierwszym podejściu turnieju oraz przy drugim wolał dać ludziom swobodę odpisywania. Ja tymczasem przestrzegałam ściśle regulaminu... trzy dni - odpadasz. Turniej koordynatorski podszedł sprawnie, trenerskie przeciągają się niemiłosiernie blokując inne podobne pomysły. Zagadki i konkursy raczej mają jasno określone zasady, można je realizować niezależnie od sytuacji. Dawno nawet nie było jakiegoś dobrego... Jak już kiedyś wspominałam najwięcej wymyślał Omega i Menory, czasem inni gracze.

Tu się zgadzam jestem zwolennikiem ścisłego przestrzegania regulaminu. Brak turniejów, rozgrywek nie daje graczom pola manewru dla ich postaci a przeciąganie blokuje nowe.

Aria napisał/a:

Ja obawiam się jednego z tymi pomysłami typu czego brakuje... Ktoś kiedyś zaproponował ogólnoforumowy pokedex... wszyscy jak jeden mąż przyklasnęli, zaoferowali swoją pomoc iiii... pomysł umarł w zarodku. Później proponowaliście walki przez czat, przetestowaliście, udowodniliście, że tak będzie szybciej, ekonomiczniej iiii.... do tej pory czat nie został zaprezentowany graczom, MG.
Są pomysły? Okej! Super, świetnie! Nareszcie powiew świeżości... Jednak jeśli wiecie, że zabrakło wam czasu bądź macie problemy z rozpisaniem pierwszego warjantu... poproście kogoś kompetentnego o pomoc. Ewentualnie wybierzcie dwie lub jedną osobę, które ten czas posiadają. Ja sama podjęłam się napisania Wysp Pomarańczowych i powoli zmierzam do końca. Gdyby to był region startowy... to pewnie byśmy zostali wyróżnieni spośród innych for. Mamy też budującą się Unovę ^.^

Przepraszam ale nie można włożyć Czata do worka z Pokedexem. Test Czatu został przeprowadzony stosownie zdałem potem z tego Raport. Wynikło z niego, że wbrew pozorom jeśli nie sprowadzisz walki do "użyj Hydro Cannon a potem nacieraj Mega Kick" to oszczędność czasu wynosi gdzieś 50% a nie jest łatwo umówić się 3 stronom o konkretnym czasie na sesję. Prawdopodobnie Ario nie czytałaś uważnie postępów z pisaniem w trybie rzeczywistym. Co do Pokedex'a to była to miła ciekawostka i można by się tym zając jakby ktoś miał tony czasu wolnego ale czy jest to takie potrzebne? Niekoniecznie ot taki przyjemny dodatek i tyle wszyscy to zapewne w takowy sposób traktowali a co za tym idzie nikt nie zdołał wtedy wygospodarować dość wolnego czasu. O Unovie nie wspominam bo sam zbytnio nie znam się na nowych genach.

Mój zespół obecnie:

Omega 

Wysłany: 2013-07-25, 15:12   

Dobra, to zróbmy tak: ta cała dyskusja do niczego nie doprowadzi, prócz lekkiego ożywienia forum i zmusi stałych bywalców/ młodych szczeniaków do wypowiedzenia się na temat działającego systemu forum. Aby jakoś popchnąć tę rozmowę na odpowiednie tory, plus zmusić ludzi do kreatywnego myślenia, niech każdy poda po dwa konkursy, które mogłyby przyciągnąć graczy jak ćmy do światła żarówki. Jako, że to ja wyszedłem z tym pomysłem, to chciałbym wyciągnąć z szuflady dwa pomysły, które miały możliwość ujrzeć światło dzienne na starym serwerze. Co prawda nie pamiętam już konkretnego regulaminu, jednak przypomnienie sobie szkicu nie należy do najtrudniejszych rzeczy.

Pomysł pierwszy:

Znajdź mnie!

Gracz (znaczy się protagonista danej przygody) zostaje losowo schowany przez moją osobę w jakimś miejscu, na losowo wybranej mapie. Ty natomiast wcielasz się w postać pokemona ze swojego składu (najlepiej w pierwszej formie ewolucyjnej[wykluczone są pokemony bez ewolucji]) i próbujesz spenetrować dany obszar, by odnaleźć własnego trenera. Zabawa polega na tym, że na arenie znajdują się dwa pokemony(!): jeden gracza X oraz jeden gracza Y. Możecie razem poszukiwać swoich trenerów lub też sobie przeszkadzać. Gdy sobie pomagacie, to każdy z trenerów musi być odnaleziony (pokemon pierwszy liczy się wtedy z tym, że traci jedną turę lub też dwie) Kto szybciej odzyska szkoleniowca, dostaje premię oraz szansę na zajęcie wyższego miejsca na podium. Będą cztery areny i każdy z uczestników będzie musiał przez nie przejść. Wiadomo, kto szybciej odnajdzie trenera, będzie miał lepszy wynik. Chodzi tutaj o kreatywność oraz wykorzystanie atutów swojego pokemona. Maxymalny czas poszukiwania na pojedynczej arenie to cztery-pięć postów (czas na wklejenie postu to dwa dni). Jest możliwość wykorzystania białej karty, która umożliwia przedłużenie czasu odpisu do pięciu dni. Karta jest jednorazowa! Nagrody do ustalenia.

Pomysł drugi:

Powiedz mi, kim jestem dla Ciebie

O wiele prostszy konkurs niż ten powyżej, aczkolwiek niekoniecznie. Chodziłoby o napisanie krótkiej notatki, która opisałaby danego MG w postaci dowcipnej rymowanki, wiersza, krótkiego opowiadania. Każdy uczestnik musiałby napisać parę słów o każdym MG, którzy aktualnie są "aktywni" na forum. Np. piszę krótkie wierszyk o Eizo, herezji,
Arii, Rerrierze, Kate, Kelly, Sumizome. Chodziłoby raczej o zrobienie odpowiedniej reklamy, która dawałaby nowym jakieś wyobrażenie na temat MG, gdyby któryś miał wolne miejsce. Nagroda byłaby symboliczna, plus wklejenie najlepszej reklamy na stronie forum. Oczywiście głosowanie byłoby ogólnoforumowe i jeśli praca gracza X zostanie wybrana za najlepszą, opisującą Eizo oraz Arię, to dostanie dwie nagrody.

Troszeczkę chaotycznie opisałem całe schematy propozycji konkursowych, jednak gdyby ktoś miał jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem. Jakie są Wasze propozycje? Każdy pomysł jest dobry!
Noctowl Moonlight Air Slash, Peck, Hypnosis, Confusion, Reflect, Echoed Voice
Meganium Taiyo Tackle, Vine Whip, Magical Leaf , Poison Powder, Reflect, Body Slam
Pupitar Tetra Bite, Sandstorm, Rock Slide, Scary Face, Dark Pulse
Flaaffy Bella Tackle, Growl, Thunder Shock, Cotton Spore, Elektro Ball
Ledyba Iris Tackle, Supersonic, Comet Punch
Sneasal Shadow Ice Punch, Quick Attack, Scratch, Faint Attack, Icy Wind
Eevee MorganaTackle, Quick Attack, Bite, Swift, Sand Attack
Croconaw Dundee Scratch, Water Gun, Bite, Rage, Bubble Beam
Charmander Lizardon Scratch, Growl, Ember, Smoke Screen, Metal Claw(35%)
Venipede ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Zwycięstwa|Remisy|Przegrane=7|5|2
Odznaki: [.] [.] [.] [.] [.]
Dni podróży: 15

DZIENNIK PRZYGÓD + Ekwipunek

Do otrzymania: , HM03 Surf, , , TM02 Dragon Claw, Orange Island, TM79 Dark Pulse, , , /

Curse me, hate me, hurt me, kill me

Aria 

Wysłany: 2013-07-25, 17:21   

Ja mam dość proste i też trochę czasochłonne ^.^
1. Jakie to anime! -> Wlepiasz zdjęcie z anime, a ten kto odgadnie zbiera punkt. Można zrobić jeden wątek, albo osobny dla każdego gracza i każdy będzie miał 10 szans. Im więcej zgarnie punktów tym bardziej prawdopodobna wygrana. Dla niskich punktów nagrody pocieszenia :)

2. "Wolny strzelec" -> wiadomo, że w świecie pokemonów są koordynatorzy, trenerzy, hodowcy, poke koneserzy (Cilan, którzy dostrzega zależności pomiędzy pokiem, a trenerem) oraz poke styliści, którzy wymyślają kubraczki, dodatki pokemonom ^.^ Zadanie polegałoby na wymyśleniu własnego zawodu związanego z ludźmi oraz pokemonami! Im bardziej oryginalniejszy pomysł tym lepiej dla użytkownika. Spośród wszystkich wybierzemy 10 i dalej będą głosować inni gracze. Ten kto wygra... będzie miał możliwość gry danym "zawodem" no i wprowadzimy go na forum :)

RerrieR 

Wysłany: 2013-07-26, 18:34   

Ja się na konkursy nie piszę ale chętnie poprowadziłbym wielosobowy cross dla większej ilości graczy jakby znaleźli się zainteresowani i dostałbym zielone światło od Adminów.

Mój zespół obecnie:

Aria 

Wysłany: 2013-07-27, 12:39   

No to może rozpisz nam ten pomysł i Admini też będą mogli przeczytać oraz gracze wyrażą swoją opinię czy takie coś by chcieli :) ewentualnie ilu wzięłoby udział!

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach